Aile Birleşimi İçin Hangi Almanya Konsolosluğuna Gitmek Gerekir?

Aile Birleşimi İçin Hangi Almanya Konsolosluğuna Gitmek Gerekir?

8 Haziran 2019 0 Yazar: SEO Kılavuzu

Öncelikle aile birleşimi, Türk vatandaşı olup eşi, annesi, babası ya da çocukları Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarının ailesinin yanında yaşamaya başlaması için gerekli olan bir vize türüdür. Detaylarını https://almanyakonsoloslugu.net/aile-birlesimi sayfasından öğrenebileceğiniz aile birleşimi vizesi olmadan bu durumda ki vatandaşların ülkeye gidip ikamet edebilmesi mümkün değildir.

Türkiye’de faaliyet gösteren birçok Almanya Konsolosluğu bulunurken, insanların en çok merak ettiği konulardan biri de aile birleşimi için hangi konsolosluğa müracaat etmek gerektiğidir. Almanya aile birleşimi vizesi için Türkiye sınırları içerisinde temsilci olarak faaliyet gösteren her bir konsolosluğa ya da büyükelçiliğe başvuruda bulunmak mümkündür. Fakat ülkemizde bu gibi işlemleri genellikle iData gibi yetkili kuruşlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir

iData Türkiye’de Almanya vize randevu ve başvuru gibi işlemler için yetkilendirilmiş olan resmi bir kuruluştur. Türk vatandaşları Almanya ve İtalya gibi ülkelere vize başvurusunda bulunurken öncelikle randevuyu iData üzerinden almakta ve gerekli evrakları bu kuruma teslim etmektedir. Bu sayede vatandaş adına Almanya için vize başvurusunda bulunan iData, aynı zamanda vatandaşların ret cevabı almamaları için de yardımcı olmaktadır. Almanya vize başvuruları ve konsolosluk bilgileri için almanyakonsoloslugu.net adresini ziyaret ederek merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz.