Böbrek Yetmezliği Yaşayıp Yaşamadığımızın Belirtileri

Böbrek Yetmezliği Yaşayıp Yaşamadığımızın Belirtileri

21 Haziran 2019 0 Yazar: SEO Kılavuzu

Bu da hassas bir konudur. Sebebi de böbrek yetmezliği rahatsızlığı olan kişi sayısının aslında oranının çok fazla olmasıdır. Oran fazlalığının sebebi de hastalığın çözümünün bulunmasından ziyade hastalığın geç bir şekilde fark edilmesidir. Geç fark ettikten sonra vücut fonksiyonlarının yarıdan da  aşağıya bir şekilde düşük bir şekilde gittiğinde, hastaneye gelen kişinin tekrar eski sağlığına kavuşabilmesi için sürecinin uzun bir zamandır olmasıdır. 

Diyaliz makinesinin kullanımı kişinin ömrünü makinanın etrafında geçirmek zorunda kalmasına ve yanındakilerin de özgürlüğünü kısıtlamak yerine diyaliz makinalarına değil de böbrek nakli ameliyatını düşünmesi gerekir. Peki bu sürece giriş yapmadan önce bir kişi böbrek rahatsızlığı böbrek yetmezliği olup olmadığını nasıl anlayabilir ? 

Öncelikle şunları dikkat edebilirsiniz; sabah uyandığınızda göz kapaklarınızın altında şişmeler görüyorsanız eve ayaklarımızda yine şişkinlikler ödem dediğimiz sonuçları görüyorsunuz normalin dışında vücudunuz da bir halsizlik varsa ve idrarınızı yaparken bir miktar köpürüyor. Böyle bir durum ile karşı karşıyasınız. Böbrek hastalığına yakalanmış olmanız büyük olasılıkla yüksektir. İdrardaki köpürme içinde şunu söyleyebiliriz ki; normalde protein fazlalığından kaynaklanan bir köpüklenmede günlük miktar 14 miligram iken bunun fazla artımı ile beraber idrarda köpükler artacaktır. Buradan yola çıkarak bir doktora görünebilirsiniz.