Dekorasyonunuz İçin Birbirinden Şık Kartonpiyer Modelleri ve Uygulama Fikirleri!

Dekorasyonunuz İçin Birbirinden Şık Kartonpiyer Modelleri ve Uygulama Fikirleri!

16 Haziran 2019 0 Yazar: SEO Kılavuzu

Genellikle yaşam alanlarında, iş yerlerinde, ofislerde ve bu gibi yerlerde yenilik ve değişiklik isteyenler tarafından tercih edilen kartonpiyer, mekanın daha gösterişli ve dekorasyonun daha şık olmasını sağlayan bir tür duvar ya da tavan uygulamasıdır. Kartonpiyer modelleri şık bir görsele sahip olması, dekorasyondaki eksikleri tamamlaması ya da kusurları örtmesi gibi özellikleri ile dikkat çekmektedir. Bu nedenle de dekorasyonda ön plana çıkarken tercih nedeni olabilmektedir. Detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kartonpiyerler günümüzde pek çok farklı malzemeden üretilirken, son yıllarda popüler hale gelenler ise poliüretan malzemeden elde edilenlerdir. Poliüretan aynı zamanda kirişler, söve modelleri ve bu gibi alanlarda da kullanılabilmektedir.

Poliüretan malzemeler aynı zamanda dış cephe modelleri için de tercih edilen bir malzemedir. Hafif oluşu ve kolay uygulanışı bu malzemeyi cazip kılarken, aynı zamanda temizlenişinin kolay oluşu ve suya dayanıklı oluşu da yine bu malzemeyi ön plana çıkarmaktadır.

Öte yandan bugün onlarca farklı modelde kartonpiyer bulabilmek mümkün olurken, duvar ve tavanın kesişme noktası, kemer modeli ya da göbek modeli bunlardan yalnızca birkaçı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bugün göbek kartonpiyer modelleri de oldukça ilgi görürken, farklı renklere boyanabilme özelliği sayesinde ilginç ve ilgi çekici bir dekorasyon elde edebilmek mümkündür.