GİNSENG BİTKİSİ KÖKÜ VE GİNSENG TABLETLERİ

GİNSENG BİTKİSİ KÖKÜ VE GİNSENG TABLETLERİ

14 Ağustos 2019 0 Yazar: SEO Kılavuzu

Ginseng tabletleri günümüzde ginseng bitkisinin kökünden elde edilen bir oluşumdur ve ginseng bitkisinden yararlanmak için en kolay yöntem olarak görülmektedir. Peki bu tabletlerin vücuda faydaları nelerdir? Ayrıca şu adresi ziyaret ederek ürün ve fiyatlarına göz atabilirsiniz.

Uzakdoğu’nun incisi ginseng bitkisinin 100’den fazla yararını halktan duyan bilim insanlarının yaptığı araştırmalar sonucu baş ağrısını azalttığı kolesterolü ve tansiyonu dengelediği sonucuna varmıştır. Fakat günümüzde bu kadar çok tercih edilme sebebi cinsel faydalarıdır.

Bilimsel çalışmalar sonucu bu bitkinin sertleşme derdi olan erkeklere bir çözüm olduğu ortaya çıkmış ve bunun yanı sıra cinsel isteği artırdığı ve cinsel performansı da nitrik oksit üretimini artırma sebebiyle aynı şekilde artırdığı gözlemlenmiştir.

ÇOCUKLAR KULLANABİLİR Mİ?

Odaklanma problemi yaşayan çocuklarda doktor kontrolu ile birlikte kullanımıyla birlikte konsantrasyonu artırdığı belirlenen ginseng bitkisinin, aşırı doz kullanılmadığı sürece çocuklard üzerinde hiçbir yan etkisi görülmemiş, hatta çoğu ebeveyn tarafından olumlu dönütler alınmıştır.

GİNSENG TÜRLERİ

Sarmaşıkgiller familyasından gelen gineng bitkisinin birçok türü bulunmaktadır lakin en çok revaçta olan üç türü vardır bunlar; kırmızı ve beyaz ginsengtir.

İÇERİĞİ

Yaşlanma karşıtı özelliği sayesinde de çok tercih edilen ginseng bitkisi anti-oksidant maddeler ve insülin benzeri maddeler içermektedir. Aynı zamanda D vitaminini bolca bulundurur ve içerisinde 30’a yakın ginsenosit barındırır. Anavatanı Güney Kore olan ginsengin içeriği bilinmediği sürece kullanılmaması gerektiği de uzmanlar tarafından önerilmektedir.