Hayvan Maması Gıda Etiketi Nasıl Okunur?

Hayvan Maması Gıda Etiketi Nasıl Okunur?

10 Ağustos 2019 0 Yazar: SEO Kılavuzu

Evcil hayvanınızın sağlığı ve uzun ömürlülüğü için kısır kedi maması çeşitleri konusunda en iyisini seçmek hayati öneme sahiptir. Ancak evcil hayvan yiyeceklerinin etiketlerini deşifre etmek kafa karıştırıcı olabilir. Evcil hayvan yemindeki genel bileşenleri tanıyarak işe başlayabilirsiniz. Buradan çeşitli ürünleri inceleme ve bilgi almanız damümkün.

Gıdanın evcil hayvanınız için doğru besinlere sahip olup olmadığını belirlemek için beslenme analizine dikkat etmelisiniz. Unutmayın ki evcil hayvan yemi tüketiciler göz önünde bulundurularak pazarlanmaktadır. Bu nedenle tüketici araştırması yapmak da bir yöntem olabilir.

İçerik Listesini Okuma

Listelenen ilk 3 maddeye çok dikkat etmelisiniz. Bunun nedeni, nd yavru köpek maması ve evcil hayvan maması etiketlerinin, evcil hayvan yeminin çoğunu oluşturan içerikten başlayarak, içerikleri ağırlık bazında listelemesi gerektiğidir. Daha sonra içerikler azalan sırayla listelenir. Besleyici evcil hayvan yiyecekleri arıyorsanız, et, kümes hayvanları veya diğer hayvansal ürünler listelenen en iyi içeriklerde olmalıdır. Ürün çeşitleri için https://www.ikizleryem.com/urunler/nd-dusuk-tahilli-kuzu-etli-yavrupuppy-kopek-mamasi-12-kg.html linkini ziyaret edebilirsiniz.

Kediler ve köpekler etobur olduğundan, ilk 3 bileşen kümes hayvanları, kuzu eti, sığır eti veya balık gibi et veya et ürünü olmalıdır. Et veya kümes hayvanı için etiketi kontrol edin. Kanatlı hayvan evcil hayvan mamasının tavuk veya hindi eti, deri ve kemik ihtiva ettiği anlamına gelir.

Et, kasları, cildi ve sığır, domuz, koyun veya keçi yağlarını içerir. Kanatlı hayvanlarının aksine, et kemikleri içermez. Et genellikle hayvansal kaynakların bir kombinasyonunu içerdiğinden, etiket genellikle üründe hangi et türlerinin bulunduğunu söylemez.

Listelenen et veya kümes hayvanının sadece adını görebilirsiniz. Bu et veya kümes hayvanlarının sadece öğütüldüğü ve bakterileri gidermek için ısıtıldığı anlamına gelir. Bu hayvan mamalarının ne kadar besleyici olduğu tartışmalıdır.