Ray Spot Sistemleri Ve Kullanımı

Ray Spot Sistemleri Ve Kullanımı

23 Kasım 2019 0 Yazar: SEO Kılavuzu

Günümüzde aydınlatma sistemlerinin başında gelen lineer aydınlatma aktif bir şekilde kullanılmaktadır. İş ortamların da da sıklıkla karşılaşılan bu aydınlatma sistemleri tek renk arka planın olduğu her bloğa uygun olarak dizayn edilebilmektedir. Aydınlatma konusunda da dikkat çekici bir ışık sistemi bulunmakta.

İlk olarak İngiltere’de ortaya çıkan bu aydınlatma sistemi küçük evlerde ya da iş yerlerinde oldukça yaygınlaşmıştır. Daha sonrasında ofisler de de sıklıkla karşılaşılan bu aydınlatma sistemleri günümüzde Türkiye içerisinde de kullanımı yaygınlaşan sistemlerden biri olmuştur.

Gerek fiyat performansı açısından gerekse tasarrufu açısından iyi bir aydınlatma sistemi olduğu bilinmektedir.

Daha çok uzunlamasına yapılan bu aydınlatma sistemleri beyaz ışık filtresi ile iyi bir aydınlatma işlevi görmektedir. Klasik bir oda için sadece 1 adet lineer yeterli olmakla beraber elektrik konusunda da minimum düzeyde etki etmektedir. 

Lineer Aydınlatma Sistemlerinin Ray Spot Sistemlerden Farkı

Lineer aydınlatma sistemlerinin gerek ekonomik gerekse şekili açısından birçok aydınlatma sistemlerine göre daha çok tercih edildiği bilinmektedir. İşyerlerinin sıklıkla ihtiyaç duyduğu aydınlatma sistemlerinden olmasıyla da bilinmektedir. Ray Spot Aydınlatma sistemlerine göre gençlerin sıklıkla tercih ettiği bir sistemdir. 

İş ortamlarına göre evlerde de yaygınlaşması oldukça yüksek olan bu aydınlatma sistemi farklı şekillerde pek gözükmemektedir. Uzun bir yapısının olmasının nedeni de iyi bir aydınlatma sisteminin mimarisinin bu şekil ile kazanılmasının düşünülmesi ve tasarruf açısından iyi bir sistemin olduğu düşüncesidir.